קיר זיכרון

קיר זיכרון מגן א.ר.ת
הכלבים הנ"ל שרתו את מגן א.ר.ת ומצאו את מותם בפעילות מבצעית, באימונים או בשגרה למען המטרה הנעלה של הצלת חיי אדם.  הם היו שייכים למשפחת מגן א.ר.ת  ופינה חמה שמורה להם בליבנו. אנו חייבים להם את חיינו ונזכור אותם לעד.

 

מלין –  כלבת מלינואה בת לאספוואר וללי נכדה לשני כלבי תקיפה מעוקץ שנהרגו בפעילות מבצעית. מלין גודלה והוכשרה ע"י ספי לסיור ותקיפה וגילוי חנ"מ ואמל"ח היא היתה כלבה מלאת אהבה ונאמנה לנוהג שלה. למלין היו  ארבע הצלחות גילוי אדם ותקיפה. היא השתתפה בלכידת כנופיית גנבות חקלאיות בחוף הכרמל והגנה על הנוהג שלה מספר פעמים מתוקפים חמושים. היא היתה כל כך יציבה שבנוסף להיותה כלבת אבטחה היא שמשה ככלבת טיפול בבני נוער.
מלין היתה מלאת אהבה והיא נהרגה כפי שחיה כשהגנה על המאבטח שלה מפני תוקף חמוש בעת פעילות מבצעית בבריכות הדגים במעגן מיכאל : בעת ששלף אקדח היא  זינקה לעברו וחצצה בגופה בינה לבין המאבטח שלה והצילה בכך את חייו. מלין המשיכה להילחם עד מותה. היא היתה בת ארבע בנופלה. לאחר מותה הקולר שלה עבר לונטו שנושא אותו עד היום וממשיך לשרת בצוות בו פעלה. מלין נקברה בבריכות הדגים על גבעה צופה לים כל סיור שעובר שם שם לזכרה אבן עד היום.

 

לילה –  כלבת מלינואה קרוס בת של לארה ואחות מלאה של ג'אגר. היתה כלבה אישית של עוז והיתה כלבת מרדפים מעולה. שימשה את עוז מספר פעמים לחשוף גנבים חקלאיים ועבריינים. לילה היתה כלבה יציבה ורגועה.בעלת יצרים חזקים. נפגעה מהרעלת הריון ולאחר מאבק קשה שנמשך כ36 שעות מצאה את מותה בבית דגן.גופתה נשרפה ואפרה פוזר בים.

 

נילה

לונה

אלפא

קיס


צ'אקי -  כלב מלינואה קרוס שהגיע אלינו מisraeldogs  ושימש ככלב סיור ותקיפה.
לצ'אקי היתה נשיכה חזקה ויציבה, הוא היה כלב "קשה" בעל התמדה עיקשת ועוצמה רבה. צ'אקי עבר הכשרה ככלב תקיפה ושימש ככלב סיור ותקיפה בצוות הגנבות החקלאיות. צ'אקי השתתף בפעילויות רבות וזכה להצלחה מבצעית ביחד עם ונטו בה הם לכדו מבוקש במים בגובה של חזה אדם וגררו אותו אל החוף כשהוא נלחם ותוקף.
צ'אקי מת במפתיע כשלושה שבועות לאחר מכן שהוא בן שנה וחצי ככל הנראה כתוצאה מפגיעה שספג בפעילות זו והותיר אותנו המומים וכואבים. צ'אקי נקבר ליד זכרון יעקב ברמת הנדיב הצופה על השטחים  עליהם שמר והגן.

 

Baba Ram - בית החרמון -רם \ רמקו. דברים מאת המגדל של רמקו גידי בן דור- רם קרוי על שמו של חבר טוב וכלבן בחברה מתחרה רם, את רמקו שמרתי משגר של 4 כלבים לעצמי. החלטתי שיעבור למגן א.ר.ת ויהיה כמו האחים שלו (קאיה, זיו כלב מבצעי בחברה אחרת וחצי אח שלו וונטו) ויהיה כלב עובד. רמקו היה כלב טוב לב, שהיה בשלבי סיום בהכשרה המבצעית שלו, רמקו גם עבד עם בני נוער. רמקו מת בחודש מרץ 2009 והיום קבור באזור אשקלון. **רמקו כלב יקר שלי אזכור תמיד את החיוך הדבילי שלך, הייתה לי לחבר וגאווה לגידול. אוהבים ונזכור אותך תמיד, אירנה

וגידי בן דור וחברת מגן א.ר.ת

 

רויי - היתה כלבה מבצעית של עוז ביחידת עוקץ, היא היתה כלבה לגילוי חנ"מ וגילתה מטענים רבים בעת שירותה הצבאי. כשהשתחרר לקח אותה עוז הביתה.
רויי היתה כלבה מעולה עם נשיכת ברזל ודרייב גבוה חיילים רבים חייבים לה את חייה.היא היתה קמע של החברה, ליוותה את הקמת מגן ארת "וגידלה" את טובי כלביה ש"העתיקו" ממנה הרבה תכונות טובות המלוות אותם עד היום. רויי אהבה מאוד לשחק בכדור והיתה גם כלבת שמירה מעולה. מתחת לחזותה המאיימת הסתתרה כלבה מלאת חיים ואהבה.
 רויי מתה מהתקף לב בשיבה טובה בגיל המופלג של 16 שנים. רויי נקברה באשקלון.

 

סיטה (צ'וצ'ו) - סיטה היתה הכלבה המבצעית הראשונה של ספי ביחידת עוקץ היא נקנתה ב91 מהולנד ע"י משטרת ישראל לאחר מכן הועברה לידי היחידה והיתה אחת הכלבות הראשונות שהוכשרה ככלבת מארבים בלבנון. לסיטה היו מספר הצלחות מבצעיות וספי וחיילים רבים חייבים לה את חייהם. באחת הפעילויות היא זיהתה מטען שהונח כמטר וחצי ממיקום הצוות שעמו יצאה לפעילות. היא אף נפצעה באחת מהפעילוית מרסיסי רימון בהתקלות בקלעת דוביי. כמו רווי היא היוותה קמיע של החברה וגידלה וחינכה את הדור הצעיר. בפעילות האחרונה של סיטה בלבנון לאחר שזיהתה מטען הבטיח לה ספי שאם יצאו משם בחיים הוא יזמין אותה לסטייק ענק באל גאוצ'ו, ייקח אותה הביתה והיא לא תקבל יותר פקודה בחיים. וכך היה. סיטה חייתה עד הגיל הפנומנלי של 19 וחצי שנים כמו מלכה. היא נפטרה ב2009 בערב טו באב.  
סיטה נקברה בזכרון יעקב.